Warning: simplexml_load_file(http://www.tcmb.gov.tr/kurlar/today.xml) [function.simplexml-load-file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 504 Gateway Timeout in C:\Inetpub\vhosts\alaplicanerozelegitim.com\httpdocs\inc\ayar.php on line 108

Warning: simplexml_load_file() [function.simplexml-load-file]: I/O warning : failed to load external entity "http://www.tcmb.gov.tr/kurlar/today.xml" in C:\Inetpub\vhosts\alaplicanerozelegitim.com\httpdocs\inc\ayar.php on line 108
Grup Eğitimi Caner Özel Eğitim Alaplı - Özel Eğitim Merkezi

Grup Eğitimi

CANER ÖZEL EĞİTİM'de GRUP EĞİTİMİ

Okulumuz, ulusal ve uluslararası toplumların ihtiyacı olan iyi yetişmiş, gereken beceri ve bilgilerle donatılmış, yetenekli, çağdaş, kendini sürekli geliştiren bireyler yetiştirmeyi kendine amaç edinmiştir.

Okulumuz,

Özel öğrencilerimizi toplumda en iyi noktalara ulaştırmayı,

Maddi olanağı kısıtlı olan yetenekli gençlere ücretsiz olarak mümkün olan en iyi eğitimi vermeyi,

Eğitim kadrosunu en tecrübeli, eğitimli ve ulusal ve uluslararası toplumda eğitim konusunda yetkinliğini ve saygınlığını kanıtlamış eğitimciler arasından seçmeyi,

Dünyamızdaki ve Ülkemizdeki gelişmeleri sürekli takip ederek sürekli yenilenmeyi,

Kalite Yönetim Sisteminin etkinliğini sürekli geliştirmeyi

hedefleyerek standartlarını şekillendirmiştir.

 

 

Bünyemizde, öğrencilerimizin ailelerinin ve öğretmenlerinin tanı öncesindeki ve sonrasındaki süreçte izleyecekleri yol konusunda kapsamlı danışmanlık sağlanmaktadır. Öğrencilerimize özgüven aşılamak, kişisel ve toplumsal gelişimlerini sağlamak adına sosyal aktiviteler ve aile eğitimleri organize edilmektedir.

 

Grup eğitimleri, sayısı yaklaşık olarak üç ile yedi arasında değişen öğrenciler için planlanan vakitler doğrultusunda uzmanlarımız eşliğinde uygulanan eğitim programlarıdır.

Genellikle haftada bir kere 2 saatlik uygulamalar şeklinde gerçekleşir. Grup dersleri drama, dans, müzik, iletişim becerileri alanlarında gerçekleştiği gibi uzman özel eğitimcilerimiz ve uzman psikoterapistlerimiz tarafından geliştirilmiş psikoterapi yöntemlerine bağlı olarak sanat terapisi, psikodrama, heraket terapisi, dans terapisi, ritim terapisi gibi metotlar ile uygulanabilir. Grup terapisi uygulamaları büyük farklılıklar gösterebilir. Öğrencinin grup derslerine sürekli devamlılığını altını çizerek tavsiye ettiğimiz eğitimler, bireylere çeşitli faydalar sağlamaktadır. Örneğin; Sosyal endişeleri olan bireyler bu endişelerini grup içerisinde aşarak sosyal yeteneklerini geliştirebilir. Grup üyeleri, bireyi olduğu hali ile kabul ettiği için güven duygusu gelişebilir. Farklı insanların benzer sorunları olduğunu görmek veya bu sorunların dışarıdan bakıldığında bazen düşünüldüğü kadar önemsenecek boyutlarda olmadığını görmek, kişinin yaşadıklarını normalleştirerek problemlerin daha kolay algılanması imkanını verebilir.

Eğitim alanındaki 27 yıllık tecrübemiz, özel eğitim alanındaki 15 yıllık tecrübemizle Ankara Çayyolu Ümitköy’de birikimimizi yenilikçi eğitim modelleriyle sentezliyor, beklentilerinizin ötesinde eğitim kalitesine ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Öğrencilerimizin bireysel gelişimlerini yakından takip ederek fonksiyonel sonuçlara ulaşabilmek hedefinde uzman kadromuzla özel programlar oluştururuz. Öğrencinin fiziksel ve duygusal zindeliğini önemser, becerilerini geliştirirken yeni yönlerini keşfedebilmek için çalışmalar yaparız. Sürekli gelişim prensibi ile hareket ederek donanımımızı ve metotlarımızı daima Dünya standartlarında ve güncel tutarız. Belirlenen eğitsel amaçlara en verimli metotlarla ulaşmayı sağlayacak bir eğitim platformunda öğrencilerimize odaklanırız.

 

Okula destek eğitim programları ve yaşamsal özel eğitim çalışmaları kapsamında 14 yıldır kurucularımızın aldığı pozitif sonuçlar Caner Özel Eğitim bünyesindeki çalışmalar için model olmuştur.